Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr

Afrika (Keşfet)

Afrika Kıtası, nüfus yoğunluğu ile yüz ölçümü anlamında dünyanın en önemli ve en büyük ikinci kıtası olarak adlandırılmaktadır. Dünyanın en fazla Turist akınına uğrayan kıtasıdır. Özellikle Vahşi yaşam bölgeleri çok fazla turist çekmektedir. Afrika Kıtasında Gezilecek Yerlerden tutunda, Doğal Güzellikleri, Vahşi Yaşam Alanları ve Antik Kentlere birde Özel Koruma Alanlarına kadar pek çok güzelliği içinde barındırmakta olan bir kıtadır.

Afrika'ya Nasıl Seyahat Edilir?

Afrika kıtasına seyahat edebilmek için; uçak, otobüs ve ido ulaşım araçları kullanılabilir. Bu şekilde Afrika kıtasına seyahat edilebilmekte olup, en uygun ve en iyi seyahat biletleri Otobüsbileti.com.tr sitesinden alınabilir.

Afrika'da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Afrika, büyük olmasından ötürü, gezilecek birçok yeri de bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını yazmak Afrika kıtasını gezmek isteyenler için faydalı olabilir.

1- Dodoma- Tanzanya

Afrika'nın, orta-doğu kısmında yer almış olan ülkedir. Gezilecek olan birçok mekanı bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı; Serengeti Milli Parkı, Zanzibar, Mafia Adası, Tarangire Milli Parkı, Gombe Stream Milli Parkı, Viktorya Gölü, Ngorongoro Koruma Alanıgibi turistik mekanlar kesinlikle görülmelidir.

2- Cape Town- Güney Afrika

Afrika Kıta’sının güney taraflarında yer alan bir ülkedir. Afrika'nın modern şehri olarak isimlendirilmiştir. Burayı gezer iken, fakir ile zenginin keskin bir sınır ile ayrıldığın görmek kesindir. Cape Town, Kruger Milli Parkı, Johannesburg, Soweto mekanlarının görülmesi ve gezilmesi gerekir.

3- Yamoussoukro- Fildişi Sahili

Afrika kıtasının en ünlü ülkelerinden sayılır. Burada, güler yüzlü bireylerin çokça bulunduğunu söylemek mümkündür. Son zamanlarda daha çok ünlenen bu ülkede gezilecek birden fazla yer bulunur. St. Paul Roma Katolik Katedrali, CAVA Pazarı, Banco Milli Parkı, Vridi Kanalı, Charles de Gaule Köprüsü, Ulusal Müze muhakkak görülmesi ve gezilmesi gerekmektedir.

Afrika'da Yenen Yemekler Nelerdir?

Genel olarak Afrika kıtasında yemekler, yerden yere farklılık göstermektedir. Cape Town'da yenen yemek alışkanlıklarına bakıldığı zaman, kahvaltı ve öğle yemeği ile karşı karşıya kalınmaktadır. Ancak kırsal sahalarda kahvaltı besleyici bir rol oynar. Genel olarak mısır, yulaf, tahıl ezmesi çorbaları ile kahvaltı yapılır. Tahıl ezmesinin Afrika'nın meşhur bir yemek çeşidi olduğunu söylemek mümkündür.

Şehirler içerisinde bu yemek çeşitli içecekler ile servis edilir. Şehirler içerisinde akşam yemeği önemli planda yer alır. Yemek önden et yemeği ile başlamaktadır. Aynı şekilde etle minimum iki tür sebze yemeği ya da sebze yenmektedir. Akşam yemeği sonrasında salata ve tatlı menüleri yer almaktadır. Kırsal kesimlerde bu daha farklıdır.