Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr

Avrupa (Keşfet)

Dünyanın 7 kıtasından birini oluşturan Avrupa, Afrika kıtasının kuzeyinde yer alır. Asya kıtasının batısında ve Atlas Okyanusu doğusunda yer alan yarımadadır. Dünyanın en ufak ikinci kıtası olarak bilinir.

Avrupa'ya Otobüs ile Gidilir Mi?

Uçak fobisi olan çok insan bulunur. Bunun için otobüs ile seyahat yapmak isterler. En uygun otobüs biletlerini Otobüsbileti.com.tr sitesinde bulmak mümkündür. Avrupa kıtasında otobüs ile seyahat yapmak mümkündür.

Avrupa'nın Görülmesi Gereken Mekanları Nerelerdir?

Dünya üzerinde en çok turist gören yerlerden birisi olan Avrupa'da bilinen ve gezilen birçok yer vardır. Bunlardan birkaçını yazmak Avrupa gezginleri için faydalı olabilir.

1- Paris

Dünyanın romantik şehri olarak bilinen Paris şehri Fransa'da yer alır. En çok bilinen Eyfel Kulesi'nin yanı sıra, Louvre Müzesi, Zafer Takı, Sen Nehri, Ressamlar Tepesi gibi yerlerin mutlaka gezilmesi gerekir.

2- Florsansa

İtalya'da bulunan Florsansa eyaleti, yemekleri ile meşhur olan bir eyalettir. Floransa'da yemek yendikten sonra gezilmesi ve görülmesi yerlerden ikisi kesinlikle Vecchio Sarayı ve Florsansa Katedrali'dir.

3- Amsterdam

Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam, küçük şehir olarak bilinir. Ancak küçüklüğü küçümsenmemeli ve Dam Meydanı, Vondel Park, Van Gogh Müzesi isimli yerler kesinlikle gezilmelidir.

4- Viyana

Avusturya'da bulunan Viyana kenti, oldukça gelişmiş bir kenttir. Buranın kültürel manada oldukça zengin olduğunu söylemek doğru olacaktır. Hofburg İmparatorluk Sarayı, Viyana Müze Bölgesi, Aziz Stephen Katedrali gibi mekanların kesinlikle gözden kaçırılmaması gerekir.

Avrupa'nın Meşhur Yemeklerinden Birkaçı Nedir?

1- İsviçre- Rosti

İsviçre'de yapılan Rosti isimli yemek oldukça lezzetli ve Türklerin damak tadına uyacak bir yemek çeşididir. Rosti patates püresi ile hazırlanıp kızartılır ve servis edilir.

2- Avusturya- Şinitzel

Şinitzel yemeğinin ismi Türkiye üzerinde çok duyulan bir yemek ismidir. Ancak Avusturya'da yapılan şinitzeller oldukça farklı bir şekilde yapılmaktadır. Avusturya'ya uğranır ise muhakkak bir şinitzel yenmeli ve tadına bakılmalıdır.

3- Gürcistan- Haçapuri

İsmi oldukça farklı olan bu yemek, Gürcistan'a özgüdür. Hapaçuri yiyenler, pideye benzetmişler. Hapaçuri'nin ortasında yumurta ve kaşar peyniri bulunur.

4- Hollanda- Salamuralı Ringa Balığı

Bu yemek çeşidi Hollanda'da salamura ile yapılıp ekmek arası olarak sunulmaktadır. Bizim ülkemizde özellikle Eminönü - Sirkeci sahilinde bulunan balıkcılarımız nasıl bize özgü ise , Hollanda da da bu tür yemek ziyafeti vatandaşları arasında oldukça popüler