Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr

Avustralya (Keşfet)

Avustralya, Güney Yarım Küre üzerinde bulunan bir kıta ülkesi olarak isimlendirilmektedir. Büyük ve Hint Okyanus arasında uzanmaktadır. Okyanusya kıtası üzerinde yer almakta olup kıtanın büyükçe bir kısmını kaplamaktadır.

Avustralya Kıtasına Nasıl Seyahat Edilir?

Avustralya kıtasına seyahat edebilmek için uçak ya da gemi ulaşımı kullanılmalıdır. Avustralya'nın çevresi okyanuslar ile çevrili olduğundan otobüs ile seyahat etmek mümkün değildir. Otobüsbileti.com.tr adresi üzerinden çok uygun uçak biletleri bulmak mümkündür.

Avustralya'da Gezilecek Mekanlar Nerelerdir?

Avustralya kıtasında gezilecek çok güzel yerler vardır. En çok turist alan yerler aşağıdaki gibi olacaktır;

1- Whitsunday Adaları

Whitsunday Adaları kesinlikle görülmesi gereken doğal mekanlardandır. Buranın güzelliğini ifade edebilmek için harika kelimesi yeterli olmayacaktır. Birçok sporun da yapıldığı bu adada bir gün geçirilmesi gerekir. Whitehaven Plajı ise dünyada en güzel plajlardan birisidir. Kar beyazı renginde olan kumları ve turkuvaz rengindeki denizi ile bilinir.

2- Melbourne

Burası, Avustralya'nın ikinci büyük ve önemli şehridir. Aynı zamanda Avustralya'nın kültür başkenti olarak tanımlanır. Şehrin, sokak arasında bulunan açık hava kafeleri ve gizli barları görülmelidir. Aynı zamanda buranın restoranlarında en iyi yemekleri tadılabilir.

3- Sdney

Sdney'de görülmesi gereken en güzel mekanlardan birisi Sydney Opera House'dur. Buranın o güzel mimarisini görmeden gitmek çok büyük kayba yol açacaktır. Bondi Plajı'nın ziyaret edilerek sörf yapılması da ayrı bir öneridir.

Avustralya'da Yapılan En Meşhur Yiyecekler Nelerdir?

Avustralya yemekleri genel olarak et ile yapılır. Timsah ve kanguru eti çok fazla tüketilir. Aynı zamanda geleneksel olan ekmek ve deniz mahsulleri ile yapılan yemeklerde bulunmakta olup tüketilmektedir.

1- Rye

Bu ekmek çeşidi, Avustralya'da çok meşhur olmakla beraber geleneksel bir ekmek çeşididir. Bu ekmeğin çavdardan yapıldığını söylemek mümkündür.

2- Deniz Mahsulleri

Denizden alınan birçok balık çeşidi ile yapılan yemekler Avustralya'da oldukça meşhurdur. Mavi yengeç, tatlı su ıstakozları gibi balıklar da yaygın olarak tüketilmekte olup bunlar ile birçok yemek yapılmaktadır.

3- Barbekülü Yiyecekler

Barbekülü yemekler, Avustralya vatandaşlarının vazgeçilmezi olarak tanımlanmaktadır. Barbekü sosu ile yapılan etlerin yanında ekmek servisi de yapılmaktadır.