Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr
Ana Sayfa » Gezilecek Yerler » Güney Amerika ( Keşfet )

Güney Amerika ( Keşfet )

Güney Amerika (Keşfet)

Güney Amerika ( Keşfet ) Amerika kıtasının güney yarısını oluşturmuş olan kıta olarak söylenebilir. Atlantik Okyanusu batısı üzerinde yer alan bu kıta, Pasifik Okyanusunun doğusunda yer almaktadır. Antarktika kuzeyinde bulunan bu kıta aynı zamanda Kuzey Amerika’nın güneyindedir.

Güney Amerika’ya Nasıl Gidilir?

Güney Amerika ( Keşfet ) kıtasına, uçak gemi ve otobüs ulaşım araçları ile yolculuk yapılabilir. Güney Amerika’ya seyahat sağlayan en iyi ulaşım biletlerini Otobüsbileti.com.tr üzerinden satın almak mümkündür.

Güney Amerika’da Gidilmesi Gereken Yerler ?

1- Kolombiya’da bulunan Las Lajas Tapınağı

Kolombiya’nın güneyinde, Ekvador çizgisinin yanında yer alan bu tapınak, oldukça turistik bir yerdir. Las Lajas Tapınağı’nın oldukça güzel bir manzarası ve mimarisi vardır. Şelale ile çevrilmiş olan yaklaşık 50 metre yüksekliğe sahip olan bu mimaride, Gotik biçiminde bazilika adlı kemerler, kuleler ve mozaikler gibi dikkat çeken detaylar ile zenginleştirilmiş olup, duvarların birinin üzerinde ise Meryem ana resmi kazınmıştır.

2- Şili’de bulunan Pucon

Şili’nin başkentinden uzak olan Pucon şehrine tren ile seyahat etmek mümkündür. Pucon şehri volkanik doğalar ile çevrili bir alana sahiptir. Bu yüzden tehlike içeren sporları yapmayı sevenler burayı görmelidirler. Villarrica Yanardağı adlı yanardağın görülmesi gereken yerlerden sayılabilir.

3- Venezuella’da bulunan Los Roques Denizi

Bütün dünya üzerinde bulunan mercanların yüzde 98’i bu deniz içerisinde bulunduğu tahmin edilmektedir. Oldukça güzel manzarası ile görülmeye değer olan bu yerin görülmesi gerekir. Güney Amerika’nın en güzel denizlerinden sayılan bu yer de suyun tertemiz olması turistlerin ilgisini çekmektedir.

Güney Amerika Mutfağı Nasıldır, Neler Yenebilir?

Türk bireylerin Güney Amerika’ya uğraması halinde damak tatlarına uygun olan yiyecekleri sıralamak mantıklı olabilir.

1- Magdalena De Platano isimli muzlu tatlı

Muz ile hamurun birlikte az pişmesi ile yapılmaktadır. Oldukça lezzetli olan bu tatlı çeşidinde muz krema dolgulu bir hamur yenilecektir.

2- Burritos Picantes

Dana antrikotlar ile yapılan bu yemekte, tortilla ekmeği içerisine biber çeşitleri, Meksika fasulyesi, avokado ve acı soslar kullanılmaktadır. Bu Meksika yemeği, Türklerin ağzını yakacak olsa da damak tatlarına uymakta olan bir yemektir.

3- Aji De Gallina

Bu yemekte, tavuk ve safran kullanılmaktadır. Safranla tavuğun pişirilmesi ve patateslerin taban kısımda kullanılmasıyla yapılır.

Güney Amerika ( Keşfet ) Hakkında detaylı bilgiler için ; GÜNEY AMERİKA – Wikipedi

Güney Amerika’ya bilet almak isterseniz ; BİLET ARAMA – Otobüsbileti.com.tr