Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr

Kuzey Amerika (Keşfet)

Kuzey Amerika, Kuzey yarım kürede bulunmaktadır. Kuzeybatı tarafında Büyük Okyanus çevrilmiş olan bu kıta, güneyde Karayip Denizi ile çevrilidir.

Kuzey Amerika'ya Gitmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Kuzey Amerika kıtasına gidebilmek için konsolosluklardan gereken işlemlerin tamamlanması gerekir. Daha sonra Otobüsbileti.com.tr sitesinden kişi kendine en uygun bileti seçerek seyahat etmelidir.

Kuzey Amerika'nın Görülmesi Gereken Meşhur Yerleri Nerelerdir?

1- New York

Kuzey Amerika'nın en büyük ve önemli şehri olan New york, dünyanın finans ve kültür başkenti olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda dünya üzerinde en büyük doğal limanı unvanını alan şehirdir. Günümüzde neredeyse 60 milyon insanın ziyaret ettiği bu şehirde gezilip görülmesi gereken, Özgürlük Anıtı, Time Square, Central Park, Empire State, New York'u temsil eden birkaç yapıttan sayılmaktadır.

2- Kaliforniya- Los Angeles

Kuzey Amerika'nın, New York'tan sonra gelen ikinci önemli ve büyük şehri sayılabilir. New York sonrası turistlerin ilgi odağı olduğu mekanlardan birisi de Los Angeles'tir. Hollywood sebebinden ötürü Amerika'nın sanat ve filmin başkenti olarak adlandırılabilir.

3- Florida- Miami

Florida'da bulunan ikinci önemli kenti olarak isimlendirilebilir. Turizm manasında dünyanın en çok gelişen şehirlerarasında yer almaktadır. Miami'de bulunan tertemiz denizi görmeden Kuzey Amerika turunun tamamlanmaması gerekir.

Kuzey Amerika'nın Meşhur Olan Yemekleri Nelerdir?

Genel olarak Amerikan yemek kültürünün, fast foodtan ibaret olduğunu düşünenler vardır. Ancak Kuzey Amerika'da yemek kültürü sadece fast foodtan ibaret değildir.

1- Buffalo Tavuk Kanatları

Bu yemeğin en önemli özelliğinden birisi, yapılan özel sosların acı seviyesinin 1 ila 10 arasında değişmesidir. Genel olarak ranch sos, rokfor veya kereviz sapı ile servis edilen bu yemeği, tavuk severlerin tatması gerekir.

2- Barbekü Sos ile Hazırlanan Kaburga

Kuzey Amerika'da sık yapılan yemeklerden birisi olarak tanımlanan bu yemek, barbekü sosu ile hazırlanır. Ardından etler kısa bir ara ile pişirilerek servis edilir.

3- Clam Chowder

Bir çorba tarifi olan bu yemek çeşidinde, kıyı bölgelerinde yer alan ve oradan çıkan midyeler ile yapılmaktadır. Bununla beraber patatesle kıvam verilen bu çorba içerisine aynı şekilde domates ilavesi de yapılabilmektedir.