Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr

Havayolu Firmaları

Havayolu Firmaları; Otobüsbileti.com.tr 500' den fazla havayolu firması' nın biletlerini satmaktadır. Aşağıdaki listeden Uçak Biletlerini sattığımız Uçak Firmaları'nın listesini yer almaktadır.  Bunların başlıcaları ise Ülkemizde yer alan firmalardır. Günümüzün en önemli teknolojilerinden olan havayolu taşımacılığı, sektörde ülke içi ve dışında çapında bir rekabeti gözler önüne sermiştir.

Türk Hava Yolları

1933 yılında kurulan şirket, Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal havayolu şirketidir. Günümüzde dünya çapında bir havayolu şirketine dönüşen THY, dünyanın genelinde havayolu firmaları içerisinde bilinen bir şirket olmuştur. Toplamda 290 noktaya uçuş yapan THY, yurt içinde 49, yurt dışında ise 241 noktaya ulaşım hizmeti vermektedir. Türk Hava Yolları filosunda toplamda 332 adet uçak bünyesinde bulunmaktadır. 321 adet yolcu, 11 adet kargo uçağı Türk Hava Yolları filosunda yer almaktadır.

Pegasus

1989 senesinde kurulan hava yolları toplamda 41 ülkede 111 noktaya ulaşım hizmeti sağlamaktadır. 38 yurt içinde olmak üzere, yurt dışında 73 tane olmak üzere sefer yapılmaktadır. Filosunda toplam 74 adet uçak bulunmaktadır. 64 tanesi pegasus ismiyle uçmakta, 7 tanesi Izaır-İzmir Havayolları A.Ş. geriye kalan 3 adet ise Air Manas LLC. CO. ismiyle uçmaktadır.

SunExpress

1995 senesinde Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortaklığındaki havayolu firmaları ile birlikte kurulmuştur. SunExpress, toplamda 45 noktaya uçuş yapmaktadır. Yurt içinde 17 sefer, yurt dışında ise 28 sefer düzenlemektedir. Filosunda 70 adet uçak bulunmaktadır.

Onur Air

1992 yılında kurulmuştur. Filosunda 24 uçak bulunduran Onur Air, toplamda 19 noktaya uçuş yapmaktadır. 11'i yurt içinde, 8'i ise yurt dışında yapılan uçuşlarla rekabette kendine yer bulmuştur.

Bora Jet

2008 senesinde kurulmuştur. Merkezi İstanbul'da bulunmaktadır. Bölgesel bir havayolu şirketidir. Şirketin yapmış olduğu uçuşlar iç ve dış kısa mesafeli uçuşlar olarak gerçekleştirilmektedir. Bora jet yurt içinde 17, yurt dışında ise 5 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir.

Air France

1933 senesinde kurulan havayolu Fransa'nın milli havayolu şirketi olarak adlandırılır. Merkezi Paris'tedir. Air France 95 ülkede faaliyet gösterip, 204 noktaya uçuşlarını yapmaktadır. Air France filosunda 235 uçağı bünyesinde bulundurmaktadır.

Anadolu Jet

2008 yılında uçmaya başlayan şirket Türk Hava Yolları ortaklığında kurulmuştur. Bora jet ile ortak uçuşlar gerçekleştirmektedir. Yönetim merkezi Ankara'dadır. Anadolu Jet uçuşlarını yurt içinde ve Kıbrıs'a yapmaktadır. Toplam 45 noktaya uçmaktadır. Filosunda 41 uçak bulunur.