Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr
İptal ve İade Haklarınız
Ana Sayfa » İptal / İade Haklarınız

İptal / İade Haklarınız

Otobüsbileti.com.tr’ de 1 Saat Kala Bilet İptal / İade Haklarınız

Otobüsbileti.com.tr’ den satın aldığınız otobüs biletlerini, otobüs kalkış saatine 1 saat kala online iptal yapabilirsiniz. Bu işlemi Metro Turizm hariç, diğer Otobüsbileti.com.tr’ de alt yapısından bulunan tüm otobüs firmaları için gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs Bileti İptali Nasıl Yapılır ?

Otobüsbileti.com.tr’ den otobüs bileti satın aldıysanız, yukarıdaki PNR No ve Yolcu Soyad ya da Telefon Numarası girilerek biletinizi görüntüleyin. ‘İade et’ butonu ile biletin iptali ve işlem yapılan hesaba iadesi yapılır. Metro Turizm bilet iptali için 0850 222 34 55 numaralı Metro Turizm Çağrı Merkezinden işlem yaptırmanız gerekmektedir.

Uçak Bileti İptali Nasıl Yapılır ?

Otobüsbileti.com.tr’ den Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolujet veya Sunexpress Uçak Bileti satın aldıysanız ve biletin iptalini gerçekleştirmek istiyorsanız, yukarıdaki PNR No ve Yolcu Soyad ya da Telefon Numarası girerek Biletlerimi Bul butonuna tıklayarak biletinizi görüntüleyin. ‘İade et’ butonuna bastığınızda biletin iptali ve işlem yapılan hesaba iadesi yapılır.

Aynı gün içerisindeki seferlere ait uçak bileti iptalleri ve çoklu yolcu uçak biletlerinde yolculardan sadece bir yada bir kaçı için bilet iptali yapmak istiyorsanız, 0850 360 32 58 numaralı Otobüsbileti.com.tr’  Çağrı Merkezini aramanız gerekmektedir.

İdo Bileti İptali Nasıl Yapılır ? 

İdo bilet iptali için 0850 360 32 58 numaralı Otobüsbileti.com.tr’  Çağrı Merkezinden ya da İdo çağrı merkezinden işlem yaptırmanız gerekmektedir.

İptal Edilen Bilet İçin Ücret İadesi Ne Zaman Alınır ?

İptal edilen bilet iadelerinin hesaba yansıması bankalara göre farklılık göstermektedir. Bu süre kredi kartları için 7 iş gününü, banka kartları için 15 iş gününü bulabilmektedir. Aynı gün sonu içerisinde yapılan satış ve iptal işlemlerinde bankalar bakiyeyi belli bir süre provizyonda bekletmekte ve daha sonra işlemi provizyondan silmektedirler. Bu tarz durumlarda hesapta hem çekim işlemi hem de iade işlemi görünmeyecektir.

İptal / İade işlemi yapmak için Anasayfamızdaki BİLET İŞLEM Konsolunu kullanmalısınız.

Son Yorumlar