Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr

Popüler Havayolu Firmaları

Popüler Havayolu Firmaları dünyada en çok uçuş yapan uçak firmaları arasındadır. Bu Havayolu Firmaları hakkında bilmek istediklerinizin hepsi web sitemiz içerisinde yerini alacaktır.

Globalleşen dünyada seyahat sayısı oldukça yukarılara çıkmaktadır. Yolcuların yarısı havayolunu tercih ederken bir kısmı da kara, deniz ve demiryolu ile seyahat gerçekleştirmektedir. Uzun mesafeli yolculuklar genellikle havayolu ile gerçekleşmektedir.

Havayolu taşımacılığı her geçen gün kendisini geliştirmekte ve hizmet kalitesini en üst seviyelere çıkarmaktadır. Popüler Havayolu Firmaları da en çok tercih edilenler arasındadır. Dünyada başlıca tercih edilen havayolu firmaları Qatar Airways, Emirates, Lufthansa, THY, British Airways gibi yurtdışı uçuşlarını sıklıkla gerçekleştiren firmalardır.

Ülkemizde ise en popüler havayolu firmaları Thy, Pegasus, Anadolu jet, Sun Express, Onur Air, Bora jet gibi uçak firmalarıdır. Bu havayolu firmalarının yolcularına sunmuş olduğu kampanyaları sitemiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Uçuş yapmak istediğiniz rotaya sefer düzenleyen tüm firmaların uçak bilet fiyatlarını da web sitemiz üzerinden görüp, kıyaslayıp satın alabileceksiniz.

Otobüsbileti.com.tr Havayolu Firmaları ile alakalı tüm bilgileri keyifli anlatımıyla ziyaretçilerini aktarmaya devam edecek. Web sitemizi takipte kalın karlı çıkın…

Popüler Havayolu Firmaları; Dünya genelindeki bütün Havayolu Firmaları hakkındaki bilgileri, haberleri, gelişmeleri ve kampanyaları web sitemiz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Havayolu Firmalarının kuruluşları, misyon ve vizyonları, hizmet standartları, hedefleri ve daha fazlasını sürekli güncellenen sitemiz üzerinden kolayca görebilirsiniz.

Ülkemizde Popüler Havayolu Firmaları denilince akla THY, Pegasus, Anadolu Jet, Atlas Global, Sun Express, Bora Jet gibi firmalar gelmektedir. Burada listelenen firmalar Türkiye’de hizmet vermekte olan Havayolu Firmalarıdır. Bunları başlıklar altında sıralayacak olursak, Havayolu ile yolcu taşımacılığında THY havayolu firması en başı çekmektedir.

En Popüler Yerli Havayolu Firmaları;

En popüler yerli havayolu firmaları hangileri, Kuruluş amaçları, Seyahat politikaları ve ne tür havalimanlarına hizmet veriyor kısa kısa açıklamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışalım. Ülkemizdeki havayolu Şirketleri ; Sırası ile aktaracak olursak

THY ( Türk hava Yolları )

lkemizin Bayrak taşıyıcı ve ulusal firmasıdır. Dünyanın en büyük Havayolu Firmalarında bir tanesidir. Türk Hava Yolları, anonim ortaklığı  şirketidir. Türk Hava Yolları'nın Merkezi İstanbul'dadır. Aynı zamanda listemizde bulunan diğer havayolu firmalarının birçoğunda da % 50 ortaklığı bulunmaktadır.

Sun Express

Sun Express, Antalya Türkiye Merkezi bir havayolu şirketidir. Havayolu şirketi Türkiye'nin popüler tatil yörelerinden Avrupa'ya tarifeli ve Carter uçuşlar düzenlemektedir. Sun Express in merkezi Antalya’da bulunan Antalya Havalimanı' dır. Uçak filosunu 2016 itibari ile biraz daha büyütmüştür. Ülkemiz dışında Almanya gibi ülkelere de uçuşlarına başlamıştır.

Pegasus Havayolları

Pegasus Havayolları İstanbul merkezli bir düşük maliyetli Havayolu şirketidir. Uyguladığı Low Cost modeli ile uygun fiyatlı seyahat etme imkanı bunun yanı sıra da, ancak ek ücretlerle elde edebilen temel hizmetler sağlamaktadır. Türkiye' de bulunan uçak firmaları arasında en uygun uçak bileti ve Uçak bilet fiyatları' nı PEGASUS da bulabilirsiniz.

Onur AIR

Onur Air İstanbul Türkiye merkezli bir Havayolu şirketidir. Türkiye ve birçok Batı Avrupa ülkesi arasında düzenlediği uçuşların yanı sıra İstanbul'dan 12 ayrı kent arasında no - Frills seferler düzenlemektedir. Onur Air şirketi İranlı bir iş adamı tarafından satın alınarak, el değiştirmiştir. Atatürk Havalimanından Uçuş seferlerini gerçekleştiren firma yeni yüzü ile gelişmeye ve Uçak Filosunu büyütmeye devam ediyor.

Anadolu Jet

Anadolu Jet 23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerinin ulaşım hizmetinden yararlanmaları amacıyla Türk Hava Yolları'nın yeni bir iş modeli ile yapılandırdığı farklı bir ticari markası olarak kurulmuştur. Anadolu Jet THY' nın büyük olan uçaklarının küçük ve orta ölçekli havalimanlarında yaşadığı problemlere çözüm olması için kurulmuştur. Bu sayede THY ile bir çok ufak ölçekli havalimanı olan şehirlere uçak ile seyahati kolay kılmış ve bu projesinde oldukça başarılı olmuştur.

Atlas Global ( Atlas Jet )

Atlas global 14 Mart 2001 tarihinde Öger Holding A.Ş tarafından kurulmuştur. İç ve dış hatlarda tarifesiz seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı yapmak üzere ruhsatlandırılan Atlas jet ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir. Firma daha sonra el değiştirerek Atlas Global adı altında hizmet vermeye devam ediyor. Sadece Ülkemize hizmet veren firma Atlas Global adı ile dünyaya açılmayı hedefleyerek yatırımlarını yükseltmeye ve büyütmeye devam ediyor.

Bora Jet

Bora Jet İstanbul merkezli bölgesel havayolu şirketidir küçük stol havalimanlarından küçük gövdeli uçaklar ile büyük havaalanlarına besleyici uçuşların yapılmasını içeren havayolu taşımacılığı yapan şirkettir. Flosu küçük uçaklardan oluşsa da, Ülkemizde bu amaçla hizmet vermelerinin yanı sıra aynı kuruluş amaçlarını dünyadaki havayolu firmalarının iniş yapamadığı ülke ve şehirlerde de aynı kuruluş gayesini gerçekleştirmeye başlamıştır. Şu anda Almanya’da bulunan küçük havalimanlarına da seferler düzenlemektedir.

Yurtdışında uçuşlar gerçekleştiren Popüler Havayolu Firmaları arasında ise en popüler olanlar arasında; Qatar Airways, Emirates, Lufthansa, American Airlines, Delta Airline gibi dev şirketler bulunuyor. Bu firmalar da dahil dünyada hizmet vermekte olan havayolu firmalarından birçoğunun Uçak Biletleri' ni de Online Bilet acentamız üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.