Otobüs Bileti | Otobüsbileti.com.tr
Vizesiz Ülkeler - Vize İstemeyen Ülkeler
Ana Sayfa » Vizesiz Ülkeler

Vizesiz Ülkeler

Vizesiz Ülkeler Listesi; Pek çok gezgin için bir kısıtlama gibi görülen vize işlemleri hem masraflı hem de yıpratıcıdır. Değişen ülke ilişkileri, yaptırımlar ve ihtiyaçlar göz önünde tutularak ülkeler arasındaki vize protokolleri düzenli olarak güncellenir. 2018 yılında vizesiz ülkeler kapsamına giren ülkelere göz atarak seyahat planınızı yeniden yapabilir veya vize işlemlerine başlayabilirsiniz.

Dünya Genelinde Yaygın Vize Uygulamaları

Dünyanın pek çok ülkesi Türk vatandaşlarına vize uygulamasını zorunlu tutarken, 89 ülke 1 ile 3 ay arasındaki turistik geziler için vize muafiyeti uygulamaktadır. Buna ek olarak 15 ülkeye gümrük kapısı girişinden vize alınabilir. 9 ülke ise online işlemle kolay vize imkanı sunmaktadır. İlginç kültürlerle tanışmak, yeni yerler keşfetmek ama seyahatini vizesiz gerçekleştirmek isteyenler listemize göz atarak seyahat edecekleri ülkeyi daha yakından tanımaya başlayabilirler.

Andorra:

90 gün vizesiz seyahat imkanı tanıyan Andorra Fransa ve İspanya sınırında yer alan ve teknolojik imkanlarıyla tanınan dünyanın en ufak ülkeleri arasında gösterilebilir. Ancak kendi adına bir havalimanına sahip olmayan ülkeye gideceklerin Fransa ya da İspanya üzerinden geçiş yapması gerektiği için Schengen vizesi bulunması zorunludur.

Azerbaycan:

Kardeş ülke olan Azerbaycan kapıda ve online vize uygulamasıyla Türk vatandaşlarını hiçbir zaman mağdur etmemeye çalışır. Havalimanında sadece 10 USD’ye 60 günlük vize kolaylıkla alınabilir.

Bahreyn:

Ülke girişinde ücretsiz olarak turistik amaçlı ücretsiz vize alınabilir. Vizesinin süresi bitenler geçerlilik tarihini yine ücretsiz olarak 15 gün daha uzatabilirler. Online vize başvurusu yapılarak 3 ay sınırsız girişli vize kolay bir şekilde alınabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri:

Online vize işlemlerinin geçerli olduğu ülkede 5 yıldızlı ve kurumsal bir otelde kalacak olanlar işlemlerini otelin sporsorluğu kapsamında tamamlayabilirler. Dubai’den farklı ülkelere yolculuk edecekler ülkede 8 saatten daha az kalmaları halinde vizesiz giriş yapabilirler.

Yaz ve kış mevsimine özel dünyanın farklı yerlerini görmek isteyenler vizesiz ülkeler arasında adı geçen; Bosna-Hersek, Brezilya, Cook adaları, Ekvador, Fas, Guatemala, Haiti, Jamaika, Lübnan, Makedonya, Moldova, Özbekistan ve Katar’a giriş yapabilirler. Gezginler pasaport sahibi olmadan sadece Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Belgesi eşliğinde Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giriş yapılabilir.

Son Yorumlar